Media Store
Forumdaki linkleri ve gizli kategorileri görmek için önce üye olun,iyi forumlar...
Media Store
Forumdaki linkleri ve gizli kategorileri görmek için önce üye olun,iyi forumlar...
Media Store
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Media Store

Bu forumda program, oyun, müzik, mp3, video indirebilir ve paylaşabilirsiniz..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Galatasaray'da kriz bitti

YazarMesaj
EFE1911
Administrator
Administrator
EFE1911

Tecrübe Puanı : 373
Rep Puanı : 7

Galatasaray'da kriz bitti Empty
MesajKonu: Galatasaray'da kriz bitti   Galatasaray'da kriz bitti Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 5:12 pm

Galatasaray Tüzük Tadil Kongresi, 1 saat 10 dakika süren toplantıyla sona erdi. Üyeler, tüm maddelerin tek kalemde oylanması üzerinde karar kıldı ve kuruldan geçirildi. Şimdi kurulacak bir komisyon, kabul edilen değişiklikler üzerinde bazı düzeltmeler yaparak 16 Ekim'de yeniden üyelerin oylamasına sunacak.

Dün Galatasaray için tarihi bir gündü. İlk toplantısı olaylı geçen Tüzük Tadil Kongre’sinin ikinci perdesi açıldı ve bu kez oldukça sakin bir ortamda geçti. Bunda, önceki gün Polat’ın muhaliflerle yaptığı görüşmenin büyük etkisi oldu. Adnan Polat, muhalefete isteklerini sordu. Karşı tarafın istediği değişiklikleri önerge halinde kongreye sunacağı bilgisi üzerine Polat’ın, “O zaman bu önergeyi yönetim olarak biz verelim, böylece iki tarafın da istediği olsun” demesi üzerine anlaşma sağlandı ve kriz bitmiş oldu.

Üyelere söz hakkı yok
Sakin başlayan kongre, Divan Başkanı Duygun Yarsuvat’ın üyelere konuşma hakkı vermemesi üzerine bir ara gerildi. Daha sonra yapılan oylamada salonun yüzde 90’ı, tüm maddelerin tek kaleme bağlanması kararını verdi. Böylece hem muhalefet istediğini elde etti, hem de yönetim zorlu dönemeci kolayca geçti. 30 kadar üyenin bazı maddelere itiraz etmesi üzerine Polat, “Ben herkesin üzerinde mutabık kalacağı bir tüzük istiyorum. Arkadaşlar itirazlarını bize iletsin, 16 Ekim’de görüşüp sonuca bağlayalım” dedi. Sonuç olarak kurulacak komisyon, değişiklikler üzerinde bazı düzeltmeler yapacak ve 16 Ekim’de kurul üyeleri yeniden oylayacak.

Mini yorum

Alan razı veren razı

Galatasaray Tüzüğü, yönetimin verdiği önerge ile tek seferde oylanacak. Bu Adnan Polat yönetiminin büyük başarısıdır. Aylardır süren tartışma
15 dakika içinde sona erdirildi. Yönetim tarafından verilen tavizler ve liseliler ile eski sporcuların tüm isteklerinin kabul edilmesi, iki tarafı da memnun etti. Polat salondaki sayının az olmasına rağmen orada bulunanların çoğunluğunun güven oyunu aldı. Diğer tarafların da istekleri kabul gördü. Yani alan razı veren razı. Başkan son dakikaya kadar yaptığı uzlaşmacı toplantılarla kendi hanesine bir artı daha yazdırdı. Bir kez daha anladık ki Galatasaray’da kavga ile hiçbir şey çözümlenmiyor. Akıl yolunun en iyi yol olduğunu dün bir kez daha gördük. 16 Ekim’e kadar üzerinde şu ana kadar anlaşılamamış maddelerde de uzlaşma sağlanacak.

Serdar Dinçbaylı

2. raund yönetimin!

Galatasaray’da aylardır süren tüzük kargaşası dün sona erdi. Başkan Polat ve yönetimi, yoğun muhalefete rağmen yeni tüzükte amacına ulaştı. İlk tüzük kongresinde, yeni tüzükteki bazı maddelerin değişmesini isteyen muhalefet her madde için önerge vererek tek tek tartışılmasını sağlamıştı. Bu durum içinden çıkılmaz bir hâl almıştı. Bu kez yönetim hızlı davrandı. Verdiği önerge ile ‘tüzüğün madde madde değil, tamamının oylanmasını’ istedi. Kongreye başkanlık yapan Duygun Yarsuvat’ın da desteğiyle yeni tüzüğü oya sunan yönetim, üyelerin büyük çoğunluğunu ikna etti. Oylamada ‘Evet’ için kalkan eller gözle görülür biçimde ‘Hayır’ için kalkan ellerden fazla olunca Başkan Yarsuvat oyları saymaya gerek duymadan yeni tüzüğün kabul edildiğini açıkladı. Bu durum, ne olduğunu anlayamayan muhaliflerin tepkisini çekti. Yönetim biraz da oldu bittiyle amacına ulaşmış oldu.

1 sayfadaki 1 sayfası