Media Store
Forumdaki linkleri ve gizli kategorileri görmek için önce üye olun,iyi forumlar...
Media Store
Forumdaki linkleri ve gizli kategorileri görmek için önce üye olun,iyi forumlar...
Media Store
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Media Store

Bu forumda program, oyun, müzik, mp3, video indirebilir ve paylaşabilirsiniz..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bu Timsah devleri de avlar

YazarMesaj
EFE1911
Administrator
Administrator
EFE1911

Tecrübe Puanı : 373
Rep Puanı : 7

Bu Timsah devleri de avlar Empty
MesajKonu: Bu Timsah devleri de avlar   Bu Timsah devleri de avlar Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 1:07 am

Şampiyon Bursaspor'un şampiyon hocası Ertuğrul Sağlam, yazarımız Tunç Kayacı'ya çok özel açıklamalar yaptı.

"Şampiyonlar Ligi’nde hedefimiz gruplarda ilk iki... Bunu inanarak söylüyorum. Şampiyon olacağımıza da inanmayanlar vardı, ama başardık. Bu takıma inanıyorum"

"Sercan, Volkan ve Ozan’ın geçen yıl Süper Lig’deki ilk sezonlarıydı! Şimdi istikrar yakaladılar ve bu sene Bursaspor’a daha verimli olacaklarından şüphem yok"

"Bir forvet ve savunmacı transfer edeceğiz. Başarımız; bir golcüye mahkum olmayan sistemle oynamamızdır. Ofansif yükü takımın her kesiminin alması daha önemli"

16 Mayıs 2010... Bursaspor’un Türk Futbolu’nda bir devrime imza attığı gün... O gün ligin 34. haftasında, 34 plakalı İstanbul’un bir takımını, Beşiktaş’ı devirdiler; 34 plakalı İstanbul’un bir diğer takımı Fenerbahçe’yi geçerek şampiyon oldular. Tesadüfe bakın ki; Bursaspor, kendi plakasını simgeleyen rakamda, Mayıs’ın 16’sında mutlu sona ulaşırken; Fenerbahçe’ye puan kaybettiren Trabzonspor’un plakası da 16’nın tam tersi, 61... 1 ve 6 bu kadar biraraya gelmişken, biz de Ertuğrul Sağlam’a 16 soru sorduk, 16 yanıt aldık.

Bursaspor, Avusturya’da büyük bir disiplinle yeni sezona hazırlanıyor. Bu yıl hedefte; Avrupa’nın en iyilerinin yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nde başarı da var... ‘Olmaz deneni’ başarmak için de hız kesmeden çalışan bir takım... Biz de Bursaspor’un kamp yaptığı yerde kamp kurduk (!) ve adım adım takibimizi sürdürüyoruz. Bugünkü konuğumuz Türk Futbolu’nda devrim yapan Ertuğrul Sağlam... Geçen bir yılı, Bursaspor’u, Beşiktaş’ı ve Dünya Kupası’nı konuştuk. Bursa’nın plakası 16 ya; 16 soru sorduk, 16 yanıt aldık... Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz, söz Sağlam’da:

1: Kamp nasıl geçiyor?
- Kamp ortamı dört dörtlük. Sıcaklığın biraz fazla olması beklemediğimiz bir sürprizdi. Ancak sezon başları fedakârlık gerektirir, futbolcularım da sızlanmadan, sıcak-soğuk demeden tüm güçleriyle çalışıyor.

2: Ertuğrul Sağlam nereye gidiyor?
- Çok uzun vadeli hesaplar yapmadan önce geçen yılki başarının bize verdiği önemli bir sorumluluk var. O nedenle başarılar yaşatmaya alıştırmış bir teknik direktör olarak bu alışkanlığı devam ettirmek istiyorum. Şampiyonlar Ligi’nde başarı isterken Süper Lig’i bir kenara atmış değilim. Her teknik adam gibi benim de hedefim bitmez.

3: Kayserispor’da elinizdeki güçlü kadroyla İnter Toto’dan UEFA’ya çıktınız, ama Bursaspor’da biraz daha alt seviyede bir kadroyla şampiyon oldunuz. Fark nerede?
- İki takımda yetenek olarak karşılaştırma yaparsak fikrinize katılıyorum. Ancak A Milli Takım’a Bursaspor’dan 4, Kayserispor’dan 3 oyuncu kazandırmışım. Aslında eldeki kadroyu işi bitirdiğinizde kaliteli hale getirmek başarıyı getiriyor. Ben Bursa’da bunu başardım. Yetenekleri ve potansiyellerini en üst seviyeye taşıdım ve şampiyonluk geldi.

4: Yeni sezonda özgüveni yüksek bir kadroyla yolu çıkmanız işinizi kolaylaştırıyor mu? Ya da bu durum bir rehavet getirip işinizi zorlaştırır mı?
- Endişeleri yersiz buluyorum. Karakterleri üst düzeyde bir oyuncu topluluğuna sahibim. Benim inancım, bu bilinçli ve inançlı ekiple işimizin daha kolay olacağı. Çünkü biz sadece bir takım değil, büyük bir camiayız.

5: Şimdi Beşiktaş’a gitmiş olsaydınız...
- Şimdi cevaplandırmam yersiz olur. Şu bir gerçek ki, geriye dönüp baktığınızda Türk antrenörlerinin arkasında durulduğunda neler yaptıkları ortada. Sadece ben değil; Bülent Korkmaz örneği var, şimdi Aykut Kocaman göreve geldi. Bence önemli olan bu teknik adamların ne yaptıklarından çok, göreve getirenlerin nasıl davrandıkları konusunda sorgulanmasıdır.

6: Hocam bu konu çok konuşuluyor. Mustafa Denizli, Erturul Sağlam’ın takımını şampiyon yaptı ama kendi takımıyla ancak 4. olabildi. Ne dersiniz?
- Bir kere Mustafa hoca benim de hocam. Bu görüşe asla katılmıyorum. Mustafa Denizli hem ligi hem de kupayı aynı sezon içinde kazanmış bir teknik direktör. Benim Beşiktaş’ta ne yaptığıma gelince... Takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

7: Şampiyonluğunuz Anadolu takımlarını da atağa kaldırdı mı?
- Türk Futbolu’nda bir devrim yaptık. Ancak bu devrimin sürmesi için diğer Anadolu takımlarının da bizim gibi bu mutluluğu yaşaması lazım. O zaman bu devrimin gururunu daha fazla yaşarız. Biz açıkça birçok Anadolu kulübünü inandırdık. Bu düzeyde bir çıkış Türk Futbolu’nu sıçratır ve dünyada daha iyi yerlere geliriz.

8: Bu sezon şampiyonluk yarışında hangi takımlar öne çıkar?
- 4 büyüklerle birlikte tabii ki biz de yarışın baş aktörleri arasında kendimizi görüyoruz. Kayseri başta olmak üzere Gaziantep, Eskişehir ve Ankaragücü’nün yeni sezonda çok ses getireceğini tahmin ediyorum.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Son Timsah Harun